dolegliwości układu pokarmowego

Czy znamy choroby układu pokarmowego? Hemoroidy i krwawienie z odbytu

Bardzo mało jest osób, które zdają sobie sprawę z tego, jak wiele jest chorób układu pokarmowego. Doprowadza to więc często do sytuacji, że lekceważy się początkowe objawy jakiejś choroby, a kiedy w końcu decydujemy się na pójście do lekarza, to może się okazać, że nawet jeśli leczenie jest jeszcze możliwe, to jednak może być ono trudne i niezwykle wymagające. Dlatego, jeśli tylko pojawiają się jakieś niepokojące objawy w naszym ciele, to jak najszybciej powinniśmy udać się do lekarza, aby mógł on swoim fachowym okiem określić, co faktycznie nam dolega, a także jakie działania powinniśmy przeprowadzić, aby mieć pewność, że uda nam się wrócić do pełni zdrowia.

Czy to już hemoroidy? Na co powinniśmy zwrócić uwagę?

Z pewnością zawsze powinny nas zaniepokoić wszelkiego rodzaju upływy krwi, zwłaszcza z miejsc, w których nie powinno ich być. Jednym z takich sygnałów, że koniecznie jak najszybciej powinniśmy się umówić do lekarza, będzie krwawienie z odbytu. Oczywiście, jeśli jest to niewielka ilość krwi i w dodatku pojawia się sporadycznie, to nie musimy od razu biec do lekarza, bo może się okazać, że to wynik zaparcia. Jednak jeśli takie krwawienie pojawia się regularnie i to z różnym natężeniem, to może to oznacza, że mamy hemoroidy, a je z pewnością powinien obejrzeć lekarz. Oczywiście krwawienie z odbytu może oznaczać także występowanie innych chorób, jednak to schorzenie jest bardzo częste i może się okazać, że my także na nie cierpimy, a to oznacza, że wówczas, po przeprowadzeniu odpowiedniego wywiadu i wykonaniu niezbędnych badań, lekarz zapisze nam odpowiednią maść na hemoroidy. Jeśli jednak okaże się, że ona nie zadziała tak jak powinna, to zawsze mogą nam być przepisane czopki na hemoroidy, a także może się okazać, że przepisane nam zostaną specjalne tabletki na hemoroidy. Wszystko to po to, aby zapobiec ich dalszemu powstawaniu, a także, aby zmniejszyć te, które już się pojawiły, bo z ich powodu, oddawanie stolca może się okazać coraz trudniejszym i bardziej bolesnym zadaniem. Rzecz jasna na krwawienie z odbytu przyczyny mogą być różne, bo może się okazać, że to jakieś problemy z jelitami, a w najgorszej sytuacji, może się okazać, że to objaw nowotworu, który zaatakował nasz układ pokarmowy, jednak jakby nie było, takie krwawienie z odbytu przy oddawaniu stolca, zawsze powinno być dla nas sygnałem, że musimy się udać do lekarza, tak aby on mógł ocenić, co faktycznie się dzieje. Zwłaszcza, że będzie mógł tutaj zlecić mnóstwo różnych badań, a co się z tym wiąże, będziemy mieli pewność, że żadne, nawet najmniejsze zmiany mu nie umkną, a to oznacza, że jeśli nasza choroba będzie rozpoznana we wczesnym stadium, to nie powinniśmy mieć problemów z tym, aby móc ją całkowicie wyleczyć.

Dlatego tak ważna tutaj jest też profilaktyka, bo może się okazać, że takie krwawienie pojawi się zbyt późno. Dzięki profilaktyce, będziemy mieli dość czasu na działanie, a co się z tym wiąże, im mniej rozwinięta będzie dana choroba, tym łatwiej będzie nam się z niej całkowicie wyleczyć.

Powiązane wpisy