śpiące niemowlę

Jakie dolegliwości układu pokarmowego może mieć nasz niemowlak?

Czasami ludzie zachowują się tak, jakby niemowlak był innym człowiekiem niż oni, a co się z tym wiąże, są zaskoczeni tym, że może cierpieć on na takie same dolegliwości związane z układem pokarmowym, jak dorosły człowiek. Zapomina się przy tym, że u tak małego dziecka, układ pokarmowy nie jest jeszcze tak do końca wykształcony, a co się z tym wiąże, tym bardziej jest podatny na różne dolegliwości, jeśli rodzice będą w nieodpowiedni sposób karmili dziecko, albo jeśli ono samo, będzie zbyt łapczywie piło mleko. Nie ma tutaj co panikować przy tego typu dolegliwościach, tylko koniecznie trzeba popatrzeć, jak należy im zaradzić, tak aby móc dziecku przynieść, jak najszybciej ulgę.

Sposoby na zaparcia u niemowlaka

Tak jak dorosły człowiek może mieć problemy z zaparciami, tak też może je mieć niemowlak. Warto jednak wiedzieć, że zaparcia u niemowlaka są spowodowane z jednej strony, jego słabo rozwiniętym układem pokarmowym, a z drugiej monotonny jadłospisem. Jeśli chcemy w odpowiedni sposób wpływać na zaparcia u niemowlaka, tak aby pojawiały się one jak najrzadziej, to koniecznie mama powinna zadbać, aby w jej diecie było sporo błonnika, a także naturalnych preparatów, które mają zapobiegać zaparciom. Oczywiście, jeśli takie zaparcia u noworodka będą się pojawiały dość często, a dodatkowo będziemy widzieli, że powodują one u niego ogromny ból, to koniecznie trzeba się udać do lekarza. Osoba dorosła może przyjmować siemie lniane na zaparcia, dlatego jeśli mama będzie je spożywała, tak samo jeśli będzie piła zioła na zaparcia, to jest szansa, że uchroni chociaż trochę swoje dziecko przed tym. Starszym niemowlakom także możemy podać odpowiednie zioła w herbatkach, a także możemy im od czasu do czasu aplikować czopki na zaparcia, podawać syrop na zaparcia, ale oczywiście najpierw trzeba to skonsultować z lekarzem. Mama może także sięgnąć po naturalne tabletki na zaparcia, które były odpowiednio przebadane i z pewnością nie zaszkodzą dziecku. W Internecie można znaleźć wiele porad co jest dobre na zaparcia, jednak warto do nich podchodzić z rezerwą, i jednak zapytać lekarza, zwłaszcza jeśli interesuje nas odpowiedź na pytanie, co na zaparcia u niemowlaka. Wielu lekarzy dobrze zna sposoby na zaparcia u niemowlaka, które nie wyrządzą mu żadnej krzywdy, dlatego warto im zaufać, zwłaszcza że zaparcia u niemowlaka karmionego piersią są czymś normalnym i mogą się utrzymywać nawet do kilku dni. W miarę rozwoju dziecka, a więc też jego układu pokarmowego, możemy być pewni, że te problemy zaczną się zmniejszać, a pytania odnośnie tego co na zaparcia u noworodka, przestaną się u nas pojawiać, bo pożegnamy się z tym problemem.

Warto w takich przypadkach szukać porady u lekarzy i farmaceutów, jako osób, posiadających największą wiedzę na ten temat. Wówczas będziemy mieli pewność, że nie zaszkodzimy naszemu dziecku, a wręcz odwrotnie, faktycznie będziemy mogli mu pomóc. Dlatego zanim podamy jakiekolwiek środki na zaparcia naszemu niemowlakowi, musimy się najpierw skontaktować z lekarzem, czy faktycznie postępujemy słusznie.

Powiązane wpisy